Українців без військового квитка позбавили права на медичну допомогу і не тільки

0
443

Військовий квиток – один із найголовніших документів в Україні. А під час війни він став безперечно головним для половини населення країни. Водночас, чоловіки без військового квитка втратили право майже на все: починаючи від працевлаштування та завершуючи плановою медичною допомогою.

Про те, куди не візьмуть, і що не дозволять українцеві без військового квитка, розповів керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько.

Прийом на роботу

Чоловіка без військового квитка нікуди на роботу не візьмуть. Відповідно до урядової постанови, аби претендувати на офіційне працевлаштування, потрібно мати військово-обліковий документ.

Навчання

Без військового квитка або приписного свідоцтва молоду людину не візьме на навчання жоден виш або коледж.

Облік безробітних

Навіть більше, чоловік, який не має військово-облікового документа, не зможе не лише влаштуватися на роботу, але й набути статусу безробітного. Для цього також потрібен військовий квиток. Природно, що й на виплату допомоги з безробіття він також не може розраховувати.

Щоправда, тут є винятки. На них можуть розраховувати лише ВПО, а також люди, що знаходяться на територіях, що знаходяться або в зоні бойових дій, або в зоні тимчасової окупації.

Право на реєстрацію або розірвання шлюбу

Під час подання заяви до РАГСу про реєстрацію або розірвання шлюбу потрібно заповнити графу «Стосунок до військової служби».

Туди, зокрема, входять такі дані про особу:

  • місце обліку (назва ТЦК);
  • назва міста;
  • номер поштової скриньки військової частини;
  • військове звання (категорія) (щодо призовників зазначається «призовник»);
  • серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або приписного свідоцтва.

Такий інтерес РАГСів до військової належності клієнтів пов’язаний з тим, що вони зобов’язані в семиденний термін подати інформацію про сімейне становище, що змінилося, того чи іншого чоловіка, який одружився або, навпаки, розірвав його.

Виїзд за кордон

Тут усе очевидно. У воєнний час за кордон не випустять, що з військовим квитком, що без нього. Але все ж таки, із військовим квитком в окремих громадян буде шанс.

Медична допомога

З ургентних пацієнтів, звичайно, не питатимуть військовий квиток. А ось за планової госпіталізації він обов’язковий. Це пов’язано з тим, що зf планової госпіталізації лікарня зобов’язана буде повідомити у ТЦК, хто з військовозобов’язаних чоловіків перебуває в ній на лікуванні.