Ранкова атака на енергетику стала найбільшою за весь час війни, — «Укренерго»

0
223

Ранкова атака росіян на енергетику України була найбільшою від початку повномасштабної війни. Є пошкодження енергетичних об’єктів у багатьох регіонах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу «Укренерго» Володимира Кудрицького в ефірі телемарафону.

«Це була найбільша, напевно, атака за весь час за енергетичною системою України. Вона характеризується тим, що було застосовано комбіновані засоби ураження, тобто не лише крилаті ракети, а й «шахеди» та балістичні ракети», — заявив Кудрицький.

За його словами, удари були по теплових та гідроелектростанціях, а також по магістральних підстанціях. Ворог цілив у різні об’єкти енергосистеми – генерацію, високовольтні підстанції, підстанції операторів розподілу.

Внаслідок масштабної атаки пошкоджено енергетичні об’єкти в різних регіонах України. Кудрицький наголосив, що найбільше постраждав Харків, там масштаб пошкоджень найбільший.

На жаль, є обмеження енергопостачання в різних регіонах України, переважно на лівому березі Дніпра. Наголошую, це контрольовані обмеження, щоб система працювала цілісно. Найбільше запитань щодо статусу пошкоджень ДніпроГЕС. Наразі немає жодних ризиків прориву дамби, статус пошкоджень уточнюється і буде остаточно зрозумілий за кілька годин», — сказав Кудрицький.