Деякі переселенці отримуватимуть допомогу підвищеного розміру : хто саме

0
243

Уряд ухвалив рішення про підвищення допомоги переселенцям. Виплати підвищать не всім, а лише тим, хто найбільше потребує. Розмір нової допомоги наразі невідомий.

Про те, що допомога переселенцям поступово підвищуватиметься, розповіла в ефірі телемарафону міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Чиновниця повідомила, що у бюджеті буде передбачено велику суму для виплат переселенцям. Тому з’явилася можливість деяким із них підвищити розмір допомоги. Підвищать виплати не всім, а лише тим, хто найбільше потребує.

«Ми зараз готуємо зміни до низки постанов, які включатимуть, власне, переорієнтування та збільшення виплат для таких вразливих категорій людей, які найбільше потребують допомоги», — повідомила чиновниця.

Як відомо, зараз переселенцям платять по 2000 гривень на одного дорослого та по 3000 на інваліда або дитину. Ця допомога переселенцям, звичайно, дуже невелика і прожити на неї неможливо.

Причому, якщо раніше ці виплати призначалися безстроково, то тепер їх призначають лише на 6 місяців. Після закінчення цього терміну більшості ВПО виплату держдопомоги скасують. Вважається, що за такий час молоді працездатні люди зможуть підшукати собі роботу та регулярний заробіток.

Тим же, хто не може самостійно про себе подбати, допомогу виплачуватимуть понад 6 місяців, і вона буде вищою від того, що платять зараз.

На підвищені виплати можуть розраховувати такі категорії населення:

  • пенсіонери;
  • діти із інвалідністю;
  • сім’ї, що мають сукупний дохід менше ніж 4 прожиткові мінімуми. При цьому слід знати, що прожитковий мінімум на одну особу зараз дорівнює 2589 гривень.;
  • громадяни, які доглядають осіб з інвалідністю;
  • сім’ї, які мають більше трьох дітей віком до 18 років;
  • неповнолітні особи, які не мають законних представників.