Сміття, пластик та поліетилен: як виглядає парк «Тилігульський» у вересні

0
331

Минулого літа Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» став однією з  найпопулярніших локацій для відпочинку у Миколаївській області. Через військові дії відпочинок біля моря став недоступним, а підрив Каховської ГЕС на початку червня зробив Дніпровсько-Бузький лиман та деякі річки в області непридатними для купання. Водночас Тилігульський лиман залишився безпечним для купання та дозвілля.

Проте, як повідомили у пресслужбі парку, після активного літнього відпочинку тут лишилися гори сміття.

«Як приємно було відпочивати влітку на березі РЛП «Тилігульський»: чистенький пісок, різноманітність флори і фауни. Але те, що ми бачимо зараз, у середині вересня, – це гори сміття, та не просто гори, а безладно розкидані пластикові та поліетиленові вироби, терміни розкладання яких вимірюються століттями», – йдеться у повідомленні.

Фахівці з охорони природно-заповідного фонду парку замість виконання своїх професійних обов’язків прибрали все сміття та звернулися до відвідувачів із проханням забирати відходи з собою.

«Майте силу прибрати по собі. Якщо так будуть робити всі, то улюблені місця відпочинку залишатимуться охайними. Пам’ятайте! Природа потребує розуміння та захисту з боку людини. Живіть у гармонії з природою», — резюмували в парку.