Як безпечно повернутися в деокуповані міста і села? Пояснює ДСНС

0
279
Фото ілюстраційне

За словами рятувальників, для безпечного повернення додому після деокупації необхідно дочекатися дозволу від відповідних органів. У іншому разі потрібно дотримуватися низки вказівок.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС у Facebook.

Рятувальники звертають увагу, що є безліч прикладів, коли ворог мінував житлові будинки, цивільні автомобілі та навіть тіла загиблих.

«Це — підступно, жорстоко та суперечить будь-яким законам. Але наш ворог — саме такий. Тож обережність має бути передусім. Ми наполегливо рекомендуємо дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС», — йдеться в повідомленні.

Як пояснюють в ДСНС, якщо ви вже вирішили повертатися у звільнене місто чи селище до власної оселі, то вам необхідно:

  • Звернутися до місцевих органів влади, щоб отримати інформацію про обстеження вашого будинку та території навколо на наявність вибухонебезпечних предметів.
  • У разі відсутності такої інформації самостійно подати заявку на обстеження домівки спеціалістами ДСНС за номером 101 або у мобільному застосунку «Розмінування України».
  • Завантажити додаток на свій смартфон за відповідним посиланням.
  • Після авторизації ви зможете повідомити саперів про ймовірну загрозу у вашій оселі та в режимі онлайн слідкувати за обробленням заявки.