В Україні вводять податок для власників землі, що не здана в оренду

0
593

З 2023 року власникам та користувачам земельних ділянок доведеться сплачувати мінімальний податок. У середньому власнику паю, який офіційно не передано в оренду, доведеться платити 1,5 тисячі гривень до бюджету громади за оренду.

Про це повідомив старший проектний менеджер із земельної реформи Офісу реформ КМУ Андрій Мартин.

За його словами, із введенням мінімального податкового зобов’язання в середньому доведеться платити 1,5 тисячі гривень до бюджету громади, тобто середньостатичний пай коштуватиме 6 тисяч гривень.

У разі, якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, платити податок доведеться її власнику. Хто має договір оренди — за того платитиме орендар.

“Питання відстрочення сплати податку, звісно, ​​є політичним. У Верховній Раді поки що немає ініціатив з відстрочення сплати податку. Проте слід пам’ятати, що нині в Україні близько 30% орендованих земель перебувають у “сірій” оренді — використовуються аграріями неофіційно, а розрахунок із власником паю відбувається готівкою або в натуральній формі”, – сказав Мартин.

Для тих орендарів, які чесно сплачують податок, нічого не зміниться — запровадження МНО не повинно спричинити збільшення їхніх податкових зобов’язань.