В Україні запровадять бальну систему при нарахуванні пенсій. Як вона працюватиме?

0
303
В Україні з 2024 року запровадять бальну систему при нарахуванні пенсій, а через рік планують запустити накопичувальний складник. Передбачається, що після 2025 року пенсія становитиме не менше 50% від середньої зарплати пенсіонера протягом його життя.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Урядовий портал.

За його словами, із 1 березня 2024 року в Україні вже вдруге під час великої війни проведуть індексацію пенсій. У нарахуванні пенсій запровадять бальну систему.

Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня, пояснив очільник уряду.

Шмигаль пояснив, що мета оновлення пенсійної системи — забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальним складником, який планують запустити з 2025 року, — це буде не менше 50%.

Як працюватиме бальна система?

Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду.

Із 2024 року цей внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент. 

Якщо людина платила внески із зарплати, яка є середньою по країні, — отримає 10 балів. Вище середньої по країні — отримує, наприклад, 12 або більше балів. Якщо ж людина отримувала зарплату менше середньої, то їй нарахують 8 балів, пояснив Шмигаль.

Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись у пенсію, відповідно до актуальної середньої заробітної плати. 

За словами прем’єр-міністра, це зробить солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації.