Родичі загиблих або зниклих безвісти під час АТО зможуть виїжджати за кордон

0
253

Військовозобов’язані громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (АТО), зможуть перетинати державний кордон України у період дії воєнного стану.

«Зміни затверджені Постановою КМУ від 11 серпня 2023 р. №840. Громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, зможуть перетинати державний кордон України у період дії воєнного стану», — йдеться у повідомленні ДПСУ.  

Як повідомляється на сайті Кабміну, відповідні зміни до Правил внесено, «аби уникнути несправедливого обмеження прав членів сімей осіб, які загинули (зникли безвісти) під час безпосередньої участі в АТО (з початку збройної агресії у 2014 року до 30 квітня 2018 року)».

В уряді пояснили, що Правилами визначено, що під час дії воєнного стану право на перетин державного кордону мають, зокрема, «військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули (пропали безвісти) під час участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України» (це періоди 30 квітня 2018 року – 24 лютого 2022 року та з 24 лютого 2022 року).