Україна веде перемовини, щоб використовувати плавучі турецькі електростанції

0
227

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» підписав меморандум із турецькою компанією Karpowership про використання плавучих ТЕС потужністю 500 МВт в інтересах України.

Про це повідомляє Бабель.

Ці електростанції зможуть задовольнити потреби мільйона домогосподарств в Україні. Одним з основних варіантів розглядається розміщення плавучих теплоходів у портах Молдови та Румунії та постачання електроенергії в українську мережу через ці країни. Karpowership і ЕКУ проведуть переговори з владою Румунії та Молдови щодо реалізації цього рішення.

Гендиректор ЕКУ Віталій Бутенко пояснив, що в умовах війни будівництво нових енергоблоків замість зруйнованих і пошкоджених неможливе. Тому держава змушена шукати інноваційні рішення для подолання енергетичної кризи. Karpowership володіє флотом з 36 плавучих електростанцій, які можна підʼєднати до електромережі менше ніж за 30 днів.

“Плавучі електростанції є швидким, надійним і гнучким розвʼязанням проблеми нестачі електроенергії в країні, і ми готові підтримати Україну, щоб вона якнайшвидше отримала необхідну їй енергію”, – заявила комерційний директор Karpowership Зейнеп Харезі.