В «Укренерго» розповіли, кого будуть підключати в першу чергу

0
293

Енергосистема поступово відновлюється після сьомої масованої хвилі російських ракетних ударів, в першу чергу заживляють об’єкти енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго» в Телеграм-каналі, зазначивши, що метою вчорашньої атаки були переважно об’єкти генерації, що викликало системну аварію та масове знеструмлення споживачів в Україні та Молдові.

Енергосистема України та Молдови зараз об’єднана і працює синхронно з європейською континентальною мережею.

«В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою. Це означає, що НЕК «Укренерго» реалізує відповідний протокол дій по поверненню блоків електростанцій в роботу і разом з обленерго застосовує резервні схеми заживлення споживачів. В першу чергу живляться об’єкти критичної інфраструктури по всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення тощо», — йдеться в повідомленні.

Ремонтні бригади «Укренерго» та обленерго не припиняють аварійно-відновлювальні роботи з моменту завершення атаки.

В «Укренерго» повідомляють, що через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Зараз всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро- та теплоелектростанції, пізніше – атомна генерація.

На вечір 24 листопада диспетчерський центр «Укренерго» прогнозує зменшення дефіциту в системі.

Втім, дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Для того, щоб утримувати її стабільну роботу в таких умовах, «Укренерго» продовжує застосовувати графіки обмежень споживання.

У компанії закликали споживачів, яким вже повернули енергоживлення, не нехтувати заходами економії електроенергії.