Цивільні особи також зможуть отримати статус УБД: хто саме

0
437

Статус учасника бойових дій зможуть отримувати цивільні особи, які від початку повномасштабного наступу рф стали на захист України, але не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів.

Про це з посиланням на Кабмін повідомив народний депутат України Артем Чорноморов.

Можливість отримати стату УБД, зʼявилася завдяки законопроекту № 7322, який був розроблений Мінветеранів і 12 січня був прийнятий у другому читанні та в цілому Верховною Радою України. «За» проголосували 310 народних депутатів України.

Ухваленими змінами до чинного законодавства надається можливість визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України. Відповідно до законопроекту рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Як зазначається на сайті ВРУ, фахівці Міністерства опрацюють та подадуть на розгляд Уряду відповідні проекти актів, якими визначатиметься механізм надання статусів добровольцям, а також членам родин загиблих Захисників і Захисниць.