На «Островах птахів» Тилігульського лиману почали з’являтися перші пташенята

0
217

Навесні 2024 року на «Островах птахів» у Тилігульському лимані загніздилося близько 300 пар птахів. Екологічний проєкт «Острови птахів» реалізується вже четвертий рік за сприяння компанії ДТЕК ВДЕ та Тилігульського регіонального ландшафтного парку, повідомляють на Фейсбук-сторінці ДТЕК ВДЕ.

Цього року попри побоювання, що птахи змінять міграційний маршрут через постійні російські обстріли півдня України, пернаті прилетіли і гніздування відбулося. Так, працівники РЛП Тилігульський помітили не лише велику кількість яєць у гніздах, але і перших пташенят.

«Будівництво штучних платформ та успішне гніздування птахів на них стало гарним прецедентом. Платформи не можуть зарости рослинністю. Оскільки вони на палях піднесені над рівнем води, на них не можуть забрести хижі ссавці. І такий підхід дав позитивні наслідки. Так, наприклад, навесні 2024 року на штучних платформах загніздилось близько 300 пар колоніальних водолюбних видів птахів. Пернаті зробили кладки яєць, з яких вже вилуплюються пташенята. Тому будівництво штучних платформ є яскравим прикладом біотехнічних заходів, які допомогають птахам здійснювати основну функцію життя – відтворювати потомство», — підкреслив начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський» Ігор Гержик. 

Серед пташок, що відклали яйця, були помічені: річковий крячок (Sterna hirundo), рябодзьобий крячок (Thalasseus sandvicensis), чоботар (Recurvirostra avosetta), пісочник морський (Charadrius alexandrines), з яких чоботар (Recurvirostra avosetta) та пісочник морський (Charadrius alexandrines) занесені до Червоної книги України.

Нагадаємо, штучні острови було побудовано у 2021 році з метою збереження біорізноманіття птахів Тилігульського лиману та охорони їх потомства від хижаків. В партнерстві з Тилігульським ландшафтним парком ДТЕК ВДЕ побудував 1500 м² платформ для гніздування птахів. «Острови птахів» вкриті соломою, сухою травою, щоб птахи могли вити гнізда. Платформи оптимально відрегульовані згідно з рівнем води лиману. Завдяки своїй конструкції та місцем розташування – посеред лиману, вони важкодоступні для хижаків і людей, щоб птахів ніхто не турбував. 

Штучні острови – це світова практика розв’язання проблеми знищення птахів хижаками та дефіциту місць для гніздування. Щодо Тилігульского ландшафтного парку, то через рік після створення «Островів птахів» співробітники парку провели моніторинг змін популяцій і зафіксували, що завдяки проєкту птахам вдавалось вивести до 90% потомства.