В Україні розпочали роботу Е-кабінети вступника: як зареєструватися

0
153

Міністерство освіти і науки України повідомило, що з 1 липня до 18:00 31 липня кожен абітурієнт може створити електронний кабінет у спеціальній системі – cabinet.edbo.gov.ua – для подальшого вступу до закладів вищої освіти. Про це поінформували у пресслужбі МОН.

У відомстві зазначають, що вказану під час реєстрації адресу електронної пошти, адже вона буде пізніше потрібна для входу у кабінет. 

Для реєстрації вступникові потрібно внести до системи дані документа про повну загальну середню освіту (атестата) та одного із сертифікатів ЗНО/НМТ. Якщо сертифіката ЗНО/НМТ немає, під час реєстрації потрібно обрати «Не маю сертифікатів НМТ (ЗНО)», тоді кабінет буде зареєстрований за допомогою документа, що посвідчує особу.

Зареєструвати е-кабінет можна лише у випадку, якщо атестат виданий пізніше за 1998 рік. Якщо ж ні – доведеться подавати заяву до закладу освіти в паперовій формі.

Після активації електронного кабінету (на електронну пошту прийде лист) вступник має вказати свій контактний номер телефону  у міжнародному форматі; завантажити кольорову фотографію; фотокопію додатка до свідоцтва/атестата про повну загальну середню освіту.

Подати ж заяву про вступ та документи до вишів можна буде з 19 липня до 18.00 31 липня 2024 року. Про терміни вступної кампанії до закладів вищої медичної освіти МОЗ нагадає в інфографіці.