В Україні власники авто отримуватимуть нові номери

0
337

В Україні з’являться нові автомобільні номери з позначеннями “ED”, “DC”, “DI” та “PD”. Їх видаватимуть тим, хто реєстрував автомобілі онлайн.

Про це йдеться в наказі № 814 Міністерства внутрішніх справ (МВС) України. Використовуватимуться нові позначення як перші дві букви номерного знака, які зазвичай вказують на регіон реєстрації авто

Позначення “ED” та “DC” будуть використовуватись для автомобілів, оформлених в електронному кабінеті водія МВС. А “DI” та “PD” – у випадках, коли авто реєстрували через систему держпослуг Дія (як у застосунку, так і на порталі).

При цьому, якщо водій не хоче отримувати такий номерний знак, він має право оформити індивідуальний варіант за окрему плату. Такі знаки можуть містити від 3 до 8 символів для автомобіля та від 3 до 6 символів – для двоколісної техніки.

Крім того, крім цифр і літер, номер можна навіть прикрасити малюнком. Однак індивідуальний номерний знак авто не може містити:

  • повне чи скорочене найменування органу державної влади;
  • зображення Державного Герба України або Державного Прапора України, державних символів інших країн та міжнародних організацій;
  • ненормативну лексику;
  • написи, що дискримінують за мовними, національними, релігійними, расовими та іншими ознаками.