Відтепер в Дії можна зазначати відомості про передачу автомобіля в користування

0
289

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2022 р. № 1145, якою визначено процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача транспортного засобу для автоматизованого обліку.

Зокрема передбачено, що підставою для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є електронна заява або заява, сформована та подана заявниками, якою визначено належного користувача безпосередньо власником транспортного засобу у зв’язку з передачею фізичній або юридичній особі транспортного засобу в користування.

Обов’язковою умовою для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є наявність у нього діючого національного посвідчення водія або діючого посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року, записи в якому виконані або продубльовані літерами латинського алфавіту, яке підтверджує право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Вимога щодо наявності посвідчення водія є необов’язковою стосовно належного користувача – керівника юридичної особи (особи, яка виконує повноваження керівника юридичної особи).

Відомості про належного користувача до Реєстру вносяться через:

  1. територіальні органи з надання сервісних послуг МВС;
  2. веб-додаток, розміщений на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС;
  3. Портал Дія, у тому числі з використанням його мобільного додатка.

За внесення до Реєстру відомостей про належного користувача плата не справляється.

Але зазначається, що Внесення до Реєстру одночасно відомостей щодо кількох належних користувачів стосовно одного транспортного засобу не допускається.